Nebýt dotace na Čapí hnízdo, mohli jsme mít v každém okresním městě lavičku Václava Havla

19. 11. 2018 23:47:19
Na úvod předesílám, že jako zastánce svobodného trhu bez dotací nejsem sympatizantem Andreje Babiše. Vadí mi na něm celá řada věcí. Od populistických vlaků zdarma, až po systematickou likvidaci živnostníků.

Babiše vyrobili neschopní a prázdní politici

Fenomén Babiš se nevynořil jen tak zničehonic. Už delší dobu jsme mohli pozorovat, jak se tradiční politické strany ODS a ČSSD ideově vyprazdňovaly. Místo realizace tzv. Modré šance (daňové přiznání na formuláři A5, rovná daňové sazba 15%) z dílny Vlastimila Tlustého se ODS rozhodla "odměnit" své voliče zavedením solidární daně, zvýšením daně z převodu nemovitosti a poslední kapkou pro mnohé z nich byl podpis Lisabonské smlouvy. Nebýt vstupu Václava Klause mladšího, už by byla strana na politickém smetišti.

ČSSD se svými věrnými voliči zatočila v podobném stylu. Místo autentické levicové politiky, začala hájit zájmy politických neziskovek, tzn. genderismus, multikulturalismus a další zrůdné neomarxistické ideologie. Velká část jejich voličů například nechápe, jak mohli tak vehementně prosazovat vyhození půlmiliardy na zbourání fungujícího vepřína v Letech u Písku.

A tak na české politické mapě vznikla obří díra, kterou celkem bezpracně vyplnilo Hnutí ANO. Voliči byli oprávněně naštvaní a měli už dost užvaněných politiků, kteří během pětiminutové řeči nedokázali říct jedinou konkrétní věc. Babišovi stačilo pak už jen vytáhnout např. čísla, jak drahý papír do tiskáren se na jednotlivých ministerstvech nakupoval a vítězství bylo v kapse.

Babišovi nahrává ubohost a trapnost jeho odpůrců

Když se podívám na záběry protibabišovských demonstrací, vidím vlajky EU, vidím vlajky tibetské exilové vlády, vidím transparenty jakéhosi obskurního spolku AUVA nebo Milion chvilek pro demokracii. Když bych to měl shrnout v kostce, co těm demonstrujícím na Babišovi nejvíc vadí tak je to:

  1. Kauza Čapí hnízdo
  2. Vlastní některá média
  3. Nevadí mu spolupráce s Tomiem Okamurou
  4. Není dostatečně servilní vůči EU
  5. Spolupracoval s StB

Ale jen málokomu vadí zadlužování naší země v době ekonomické konjunktury, omezování svobody podnikání, zřizování Agentury na ochranu práskačů, placení DPH z nezaplacených faktur, dvojí zdanění lodníků, kteří pracovali v Holandsku, atd.

Ad. 1 - Čapí hnízdo

Antibabišovcům v záchvatu hysterie uniká jedna podstatná věc. A tou je nespravedlivé vyplácení dotací a investičních pobídek vybraným soukromým firmám. Pokud si chce někdo postavit farmu s hotelem, nechť si to postaví za své. Dotace z veřejných peněz soukromé firmě pro mě zlodějina, ať už je příjemcem malý živnostník nebo velký agrokombinát. Malým živnostníkům by víc než dotace pomohlo snížení byrokracie, zrušení EET, GDPR a dalších buzerací.

Média momentálně žijou kauzou Čapí hnízdo, ale nikoho už netrápí, kolik bere Andrej Babiš na těch legálních dotacích. Např. dotace na modernizaci pekárny, dotace na biopaliva devastující nejen motory aut, ale i třeba zahradních sekaček.

Ad. 2 - Vlastní některá média

A jako co má být? Ve svobodné společnosti by měl mít každý právo si koupit co chce a v jakémkoliv množství. Je třeba se ale vrátit do bodu 1, totiž k dotacím. Kdyby nedostal téměř darem Agrofert a nepobíral tak obrovské dotace, nejspíš by na skupování médií neměl ani pomyšlení.

Ad. 3 - Nevadí mu spolupráce s Tomiem Okamurou

Po volbách chtěl Andrej Babiš jednat s ODS o sestavení vlády. Předseda Fiala to tehdy teatrálně odmítl, stejně jako další představitelé takzvaného, resp. samozvanéno demobloku. Tak co měl teda Babiš doprčic dělat, když mu tam zbyli už jen komunisté a SPD? Opravdu mě fascinují ti samozvaní ochránci demokracie, kteří cítí potřebu diktovat ostatním stranám s kým mohou spolupracovat a s kým nikoliv.

Ad. 4 - Není dostatečně servilní vůči EU

Je zvláštní, že kauza s Babišem juniorem byla vytažena ve chvíli, kdy se vláda odmítla připojit k paktu OSN na podporu přistěhovalectví a k Istanbulské úmluvě. A náhoda je zřejmě i to, že redaktorka Slonková, jejíž projekt neovlivni.cz byl spolufinancován Georgem Sorosem.

Nicméně pro mě osobně spadá Babiš do kategorie eurohujerů. Veřejně vyjádřil podporu Macronovi před Le Penovou, neodmítl přijetí eura a členka jeho hnutí Jourová je typickou představitelkou odporné bruselské byrokracie.

Stačí málo a Babiš bude vládnout sám

Pokud bude úroveň demonstrací proti Babišovi, ale i proti Zemanovi a Okamurovi takto žalostná a tristní, tak se to nakonec obrátí v Babišův prospěch. V případných předčasných voleb se totiž může snadno stát, že ČSSD, KSČM, TOP09, STAN, KDU-ČSL i SPD dostanou všichni 4% hlasů. ANO sice může také nějaké hlasy ztratit a naopak ODS nějaké získat, ale tento scénář by znamenal jediné: Andrej Babiš bude moci sestavit jednobarevnou vládu.

Autor: Jindřich Hradecký | pondělí 19.11.2018 23:47 | karma článku: 47.05 | přečteno: 10791x

Další články blogera

Jindřich Hradecký

Kdysi nadějné Svobodné rozložili pubertální ultraliberálové. Vyhnali i zakladatele Macha.

Do Svobodných jsem vstupoval jako do pravicové, euroskeptické a vlastenecké strany. Do strany, jejíž program není postaven na líbivých heslech. Do strany, která sama nastolovala celospolečenská témata, jako např. odchod ČR z EU.

30.1.2019 v 23:33 | Karma článku: 41.48 | Přečteno: 3449 | Diskuse

Jindřich Hradecký

Řekněme pan Hrušínský, je to milej kluk, všechno. Ale on už 5 let po sobě dostává dotace.

A další, ne milióny, desítky milionů z veřejných peněz berou, pánové Svěrákové, Hřebejkové a jiní každý rok. Ti náhodou neprotestují, že to jsou peníze i od daňových poplatníků, kteří se raději podívají na film od Zdeňka Trošky.

11.1.2019 v 23:31 | Karma článku: 46.18 | Přečteno: 7292 | Diskuse

Jindřich Hradecký

Pirátská poslankyně chce lidem zakázat topit dřívím i v moderních ekologických kotlích

UPOZORNĚNÍ: Žadatelé, kteří si vystáli frontu na kotlíkovou dotaci a pořídili si moderní ekologický kotel na biomasu, mohou po přečtení článku dostat záchvat vzteku. Ve Sněmovně už totiž zaznívají hlasy pro zákaz jejich používání!

14.12.2018 v 0:08 | Karma článku: 45.36 | Přečteno: 6452 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Barnevernet se otřásá pod tíhou dalších skandálů

Norsko bylo už třikrát odsouzeno štrasburským soudem za porušení lidských práv, vysloužilo si silně kritickou rezoluci od Rady Evropy a vyšlo na povrch, že děti, co chtějí zpět k rodičům, zavírají do totální izolace...

15.10.2019 v 9:19 | Karma článku: 44.07 | Přečteno: 8270 | Diskuse

Kateřina Valachová

Nechám si patentovat křišťálovou kouli

Obratem si nechám úředně patentovat svoji křišťálovou kouli. Když se před pár lety některé ředitelky mateřských škol přidaly ke kampani za zrušení garance přijetí všech dvouletých dětí do školek, tak jsem říkala: Děláte chybu...!

15.10.2019 v 8:09 | Karma článku: 9.65 | Přečteno: 492 | Diskuse

Jiří Carbol

švejkovství v novém zákonu o rodičovských příspěvcích

Rodiče na rodičovské dovolené (mimochodem, opravdu si někdo myslí, že péče o malé děti je dovolená?) tak tito rodiče by si mohli od nového roku finančně přilepšit. Ale ne všichni, nýbrž jen osmdesát procent z nich.

14.10.2019 v 15:29 | Karma článku: 13.55 | Přečteno: 287 | Diskuse

Luboš Zálom

Hanba Turecku! Ale i Západu.

"Jděte a řekněte bezvěrcům, že Mohamedova armáda se vrátila." Tak referují provládní turecká média o invazi do severní části Sýrie.

14.10.2019 v 13:00 | Karma článku: 45.60 | Přečteno: 6070 | Diskuse

Jiří Paroubek

Odvážné závěry parlamentní komise k OKD

Když se před čtrnácti dny objevila v médiích krátká informace o předběžném závěru komise sněmovny k privatizaci OKD, byl jsem poněkud nemile překvapen.

12.10.2019 v 9:08 | Karma článku: 21.13 | Přečteno: 448 | Diskuse
Počet článků 18 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2781

V ekonomických otázkách jsem liberál a kapitalista, v ostatních oblastech jsem konzervativní. Jsem odpůrcem pražské kavárny a nestydím se za to, že se mi líbí filmy Zdeňka Trošky nebo písničky Michala Davida.

Mezi moje politické idoly patří zejména Václav Klaus, Markéta Šichtařová, Ladislav Jakl, docent Miroslav Ševčík, Vlastimil Tlustý, Petr Štěpánek, Miroslav Macek, Jiří Hynek a další.

Dlouhá léta jsem spatřoval naději ve Straně svobodných občanů založenou Petrem Machem. Tuto stranu ale postupně ovládli vítači přistěhovalců a levicoví liberálové do té míry, že tím donutili Petra Macha k odchodu z politiky.

Nespokojení voliči již volají po vzniku nové konzervativnější pravicové strany a ZDE se sdružují.

Najdete na iDNES.cz