Kdysi nadějné Svobodné rozložili pubertální ultraliberálové. Vyhnali i zakladatele Macha.

30. 01. 2019 23:33:08
Do Svobodných jsem vstupoval jako do pravicové, euroskeptické a vlastenecké strany. Do strany, jejíž program není postaven na líbivých heslech. Do strany, která sama nastolovala celospolečenská témata, jako např. odchod ČR z EU.

Nebo představila rozsáhlý seznam zbytečných úřadů, díky jejichž zrušení by se mohla radikálně snížit daňová zátěž. Nebála se nastolit otázku privatizace veřejnoprávních médií. Poukazovala na nesmyslnost evropských směrnic v době, kdy se zákaz žárovek považoval za poplašnou zprávu.

V té době nám vyjadřovaly podporu uznávané osobnosti, jako např. Václav Klaus, Miroslav Ševčík, Pavel Kohout, Miroslav Macek. A i Jaromír Soukup si o nás kdysi myslel, že porazíme chřadnoucí ODS. Tak jsme pilně pracovali, pořádali besedy, tiskli letáky, až byla naše práce korunována úspěchem a my získali mandát v europarlamentu.

Ačkoliv byl v televizních debatách Petr Mach vždycky kultivovaný, věcný a neagresivní, tak svými argumentačními schopnostmi dokázal své oponenty zadupat hluboko do země. V jedné televizní debatě z jeho argumentů dostal hysterický záchvat vzteku i sám kníže Schwarzenberg (ke shléznutí ZDE).

Dnes bohužel strana směřuje k zániku

Je mi to moc líto, ale dneska společně s desítkami, možná i stovkami spolustraníků ukončujeme členství ve Svobodných. Zítra bude i poslední den ve straně pro zakladatele Petra Macha, který už stejně jako my není ochoten ze sebe dělat užitečného idiota pro partu mladých anarchistů. Přitom bez Petra Macha by byla celá řada členů, kteří jsou dnes zastupiteli nebo asistenti europoslance, jen "exkrementy u silnice". O to nechutněji působí vzkaz drzé členky z Hodonína, která Petra Macha vyzvala k vrácení peněz, jež do něj "strana investovala". Celé tvrzení ZDE.

Ideová vyprázdněnost dříve postihla ODS, teď už i Svobodné

Postupně začali ve straně získávat vliv odpůrci czexitu a zastánci migrace. Protože podle nich si zřejmě lidé mohou svobodně chodit po zeměkouli kam se jim zlíbí. A kdo to zpochybňuje, tak přeci není svobodný. Začalo obrovské utrácení peněz za různé nesmyslné marketingové studie, které měly mapovat, jak nás lidé vnímají. Z těch pochybných průzkumů také například vyšlo, že máme přestat prosazovat tzv. CZEXIT. Tak se i stalo a naší vlajkovou loď nám ukradl Tomio Okamura. Strana se postupně začala vyhýbat závažným tématům, protože místopředsedové strany měli panickou hrůzu z toho, že bychom tím získali Okamurovy voliče.

Místopředseda Smetka: kdo nechce přijmout sirotky, je "zmrd"

Předsednictvo strany spolu s dalšími členy vydali souhlasné stanovisko s přijetím tzv. syrských sirotků. Ačkoliv se proti tomu stavěla velká část členské základny, místopředseda strany Radim Smetka (syn Petra Smetky z H-Systému) zašel ještě dál, když na Parlamentních listech nazval odpůrce sirotků "zmrdy". Fakt to ZDE napsal.

Místopředseda Zapletal by se složil na eutanazii pro Babiše

V jaké obrovské krizi se Svobodní nacházejí, ilustruje video ze hřbitova se vzkazem pro Andreje Babiše od místopředsedy Zapletala. Pustit si ho můžete ZDE. Skoro bych se klonil ke konspirační teorii, že tohle video si zaplatil sám Babiš. Pozadu nezůstal ani předseda Pajonk, který také cítil potřebu natočit videovzkaz pro Babiše (ke shlédnutí ZDE).

Politická korektnost absurdních rozměrů

Osypky mi naskakují, když si vzpomenu na přípravu ke sněmovním volbám v roce 2017. Jakožto předseda liberecké krajské organizace jsem musel těsně před volbami čelit shození kandidátky ústředním výborem strany z úplně absurdích důvodů. Např. kvůli nevinné fotografii našeho krajského místopředsedy u rozhledny v Jizerských horách, kdy na pozadí byl vidět pruský kříž. Další kandidát se zase "provinil" lajknutím stránky Daniela Landy.

Nechutný smysl pro humor některých členů

Asi jsem moc přecitlivělý, ale dělat si legraci z dětí trpících leukémií mi nepřijde v pořádku (odkaz ZDE). Tím spíš, když se takto baví placený funkcionář strany, který byl nepochopitelně pověřen správou webu a diskusního fóra do doby, než vedení strany rozhodlo o jeho zrušení. Ani členové druhého nejvyššího orgánu strany nezůstávají pozadu. Názorné ukázky ZDE a ZDE.

Zanikající Svobodné nahradí nová strana

Během dneška a zítřka odejde od Svobodných minimálně třetina členské základy. Nespokojení členové a bývalí příznivci se v tuto chvíli sdružují ve skupině "Požadujeme vznik pravicové strany vedené osobou formátu VKML", kde se shromažďují připomínky a podněty k založení nové strany. Úplně ideální by bylo, kdyby vznik nové strany zaštítil ten či onen Václav Klaus. Tím by došlo k téměř okamžitému sjednocení dnes již tolik rozdrobené pravicové scény.

Autor: Jindřich Hradecký | středa 30.1.2019 23:33 | karma článku: 41.48 | přečteno: 3449x

Další články blogera

Jindřich Hradecký

Řekněme pan Hrušínský, je to milej kluk, všechno. Ale on už 5 let po sobě dostává dotace.

A další, ne milióny, desítky milionů z veřejných peněz berou, pánové Svěrákové, Hřebejkové a jiní každý rok. Ti náhodou neprotestují, že to jsou peníze i od daňových poplatníků, kteří se raději podívají na film od Zdeňka Trošky.

11.1.2019 v 23:31 | Karma článku: 46.18 | Přečteno: 7292 | Diskuse

Jindřich Hradecký

Pirátská poslankyně chce lidem zakázat topit dřívím i v moderních ekologických kotlích

UPOZORNĚNÍ: Žadatelé, kteří si vystáli frontu na kotlíkovou dotaci a pořídili si moderní ekologický kotel na biomasu, mohou po přečtení článku dostat záchvat vzteku. Ve Sněmovně už totiž zaznívají hlasy pro zákaz jejich používání!

14.12.2018 v 0:08 | Karma článku: 45.36 | Přečteno: 6452 | Diskuse

Jindřich Hradecký

Nebýt dotace na Čapí hnízdo, mohli jsme mít v každém okresním městě lavičku Václava Havla

Na úvod předesílám, že jako zastánce svobodného trhu bez dotací nejsem sympatizantem Andreje Babiše. Vadí mi na něm celá řada věcí. Od populistických vlaků zdarma, až po systematickou likvidaci živnostníků.

19.11.2018 v 23:47 | Karma článku: 47.05 | Přečteno: 10791 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Tomáš Zdechovský

Barnevernet se otřásá pod tíhou dalších skandálů

Norsko bylo už třikrát odsouzeno štrasburským soudem za porušení lidských práv, vysloužilo si silně kritickou rezoluci od Rady Evropy a vyšlo na povrch, že děti, co chtějí zpět k rodičům, zavírají do totální izolace...

15.10.2019 v 9:19 | Karma článku: 44.13 | Přečteno: 8377 | Diskuse

Kateřina Valachová

Nechám si patentovat křišťálovou kouli

Obratem si nechám úředně patentovat svoji křišťálovou kouli. Když se před pár lety některé ředitelky mateřských škol přidaly ke kampani za zrušení garance přijetí všech dvouletých dětí do školek, tak jsem říkala: Děláte chybu...!

15.10.2019 v 8:09 | Karma článku: 9.66 | Přečteno: 494 | Diskuse

Jiří Carbol

švejkovství v novém zákonu o rodičovských příspěvcích

Rodiče na rodičovské dovolené (mimochodem, opravdu si někdo myslí, že péče o malé děti je dovolená?) tak tito rodiče by si mohli od nového roku finančně přilepšit. Ale ne všichni, nýbrž jen osmdesát procent z nich.

14.10.2019 v 15:29 | Karma článku: 13.55 | Přečteno: 287 | Diskuse

Luboš Zálom

Hanba Turecku! Ale i Západu.

"Jděte a řekněte bezvěrcům, že Mohamedova armáda se vrátila." Tak referují provládní turecká média o invazi do severní části Sýrie.

14.10.2019 v 13:00 | Karma článku: 45.60 | Přečteno: 6076 | Diskuse

Jiří Paroubek

Odvážné závěry parlamentní komise k OKD

Když se před čtrnácti dny objevila v médiích krátká informace o předběžném závěru komise sněmovny k privatizaci OKD, byl jsem poněkud nemile překvapen.

12.10.2019 v 9:08 | Karma článku: 21.14 | Přečteno: 448 | Diskuse
Počet článků 18 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2781

V ekonomických otázkách jsem liberál a kapitalista, v ostatních oblastech jsem konzervativní. Jsem odpůrcem pražské kavárny a nestydím se za to, že se mi líbí filmy Zdeňka Trošky nebo písničky Michala Davida.

Mezi moje politické idoly patří zejména Václav Klaus, Markéta Šichtařová, Ladislav Jakl, docent Miroslav Ševčík, Vlastimil Tlustý, Petr Štěpánek, Miroslav Macek, Jiří Hynek a další.

Dlouhá léta jsem spatřoval naději ve Straně svobodných občanů založenou Petrem Machem. Tuto stranu ale postupně ovládli vítači přistěhovalců a levicoví liberálové do té míry, že tím donutili Petra Macha k odchodu z politiky.

Nespokojení voliči již volají po vzniku nové konzervativnější pravicové strany a ZDE se sdružují.

Najdete na iDNES.cz